Menu Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Blog

Jak wygląda cięcie laserem?

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o usłudze cięcia laserem. Precyzyjne cięcie laserem wykorzystywane jest obecnie w wielu różnych branżach – tym bardziej że cechuje się wysoką powtarzalnością, bezbłędnością a do tego jest stosunkowo szybkie. Bardzo ważny jest też fakt, że laserowo można ciąć wiele różnych materiałów. Na czym polega ta technologia i czym […]

Czytaj dalej

Blog

Na czym polega cięcie strumieniem wody?

Cięcie strumieniem wody znajduje zastosowanie w wielu różnych branżach. Nic w tym dziwnego – plotery tnące tą metodą mogą pracować z szerokim spektrum materiałów, w tym metalem, kamieniem, szkłem, tworzywami, a nawet materiałami nietypowymi. Jak dokładnie działają maszyny tnące wodą? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

Blog

Jakie materiały można przecinać z wykorzystaniem strumienia wody?

Technologia cięcia wodą cieszy się dużą popularnością głównie ze względu na bezpieczeństwo ciętego materiału. Nie jest on poddawany zmianom termicznym, a więc nie zmienia swoich właściwości. Chociaż w porównaniu do innych metod cięcie wodą nie jest najszybsze, można wykorzystywać je do pracy z różnymi materiałami, o różnej grubości i strukturze.

Czytaj dalej
Czyli gdzie nas znajdziesz
>